Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dziekan białostockiego wydziału prawa doktorem...

Data dodania: 2018-10-16
Prof. Emil Pływaczewski, dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, odebrał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. więcej »
 
 

Sprawca napadu na kantor w rękach policji

Data dodania: 2018-10-16
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój. Jeden z nich został aresztowany i postawiono mu zarzuty. Działał brutalnie, ... więcej »
 
 

Major Władysław Raginis patronem pociągu POLREGIO...

Data dodania: 2018-10-16
W plebiscycie POLREGIO, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, REGIObohaterem województwa podlaskim został major Władysław Raginis. To właśnie ta ... więcej »
 
 

Oto ziemniak! Czyli posłuchajmy aktywistki...

Data dodania: 2018-10-16
Mieszała w garnkach wielu restauracji. Eksperymentowała. Kuchnię mamy łączyła ze światową. Szukała własnej drogi. Aż wreszcie napisała własną książkę, w której jej credo wi... więcej »
 
 

Handel ludźmi przed sądem. Za zamkniętymi drzwiami

Data dodania: 2018-10-16
Zaczął się proces mężczyzny, który - według prokuratury - sprzedał kobietę za granicą, dla dokumentów. Swoje ofiary miał wyszukiwać w białostockich noclegowniach, wśród osób... więcej »
 
 

Ciągnął psa na lince za autem. Policja: To...

Data dodania: 2018-10-16
Pies był na posesji uwiązany na kilkunastometrowej lince, która musiała zaczepić się o element pojazdu - ustalili policjanci i nie postawili zarzutów znęcania się nad zwierzęciem b... więcej »
 
 

Firma z Podlasia została wyróżniona przez...

Data dodania: 2018-10-16
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała wyróżnienie w raporcie "1000 Companies to Inspire Europe" opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie (Lon... więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. Nie masz zameldowania,...

Data dodania: 2018-10-16
Wyborcy, którzy stale mieszkają bez zameldowania (na pobyt stały) w Białymstoku, a chcą być wpisani do rejestru wyborców w podlaskiej stolicy, mogą złożyć wniosek w departamencie ... więcej »
 
 

Nauczyciele Mądrzy Sercem. Pedagodzy uhonorowani w...

Data dodania: 2018-10-16
Dziewięciu białostockich pedagogów uhonorowano mianem "Nauczyciel Mądry Sercem" z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas miejskich uroczystości w I LO w Białymstoku prezydent Tadeus... więcej »
 
 

Historia sztuki Białorusi na wystawie. Leon...

Data dodania: 2018-10-15
Jak wygląda ostatnie 30 lat historii sztuki współczesnej Białorusi? Opowie o tym wystawa pt. "ZBIÓR (ZBOR) In Progress", która we wtorek (16.10) zostanie otwarta w Galerii Sztuki Wsp... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 3285
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat białostocki – powiat z siedzibą w mieście Białystok, obejmujący swym zasięgiem gminy: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów, Michałowo, Dobrzyniewo Duże. Gródek, Juchnowiec Kościelny, Poświętne, Turośń Kościelna, Zawady.

Powiat białostocki jest największym polskim powiatem, a jego wielkość wynosi aż 2 984,64 km². Ok 39% tej powierzchni stanowią lasy i grunty leśne (m.in. Puszcza Knyszyńska, Narwiański Park Narodowy, rezerwaty przyrody) co wpływa na jego turystyczną atrakcyjność.

Ponad 50% powierzchni stanowią użytki rolne, w związku z czym rolnictwo zajmuje najwyższą pozycję w gospodarce regionu, a przemysł reprezentuje głównie przetwórstwo rolno-spożywcze.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola