Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

spotkanie autorskie Marcin Kącki "Białystok Biała siła, czarna pamięć"

 
07.10.2015 Zmiana Klimatu Białystok: Książka jest totalną manipulacją i ogromnym hejtem jak kłamstwa Grossa o Jedwabnem zakompleksionego autora powstałą (jak sam publicznie stwierdził) po pijaku. Zamenhof, twórca Esperanto wywodzący się z Białegostoku jest chyba największym antysemitą, bo zrozumiał, że różnice pomiędzy religiami i narodami tworzą nienawiść, powodują konflikty, stworzył międzynarodowy język jako uniwersalną ideę porozumienia pomimo różnic, zamiast promować religię i język "narodu wybranego". Pomysły typu "nowa siedziba rady miasta w dawnej synagodze na ul. Branickiego" to prawdziwa paranoja. Moim zdaniem książka oprócz ośmieszenia konkretnych ludzi (np. białostockich "elit" jak Truskolaski (opisany jako "wieśniak"), jego szwagier Kulesza ("mafioso właściciel miasta disco polo"), Lechowski czy Sadowski ('bali się pisać o Jedwabnem"), Kudrycki ("adwokat nazistów") itp. atakuje także ogólnie miasto, które zostało ukazane jako symbol nietolerancji, ciemnoty i zbrodni. Po jej przeczytaniu strach wyjść na ulice, bo autor uważa, że pogromy i ataki na np. żydów w Białymstoku to od wieków codzienność. czy wypowiedź autora do mieszkańców Białegostoku: "jesteście tu tylko gośćmi, to miasto stworzyli żydzi" to przejaw tolerancji, czy nietolerancji? Białystok powstał dzięki Branickiemu, który do dziś nie ma w Białymstoku pomnika. A tzw. rewolucja przemysłowa to żydowskie fabryki w których ludzie jak niewolnicy pracowali dla np. carskiej okupacyjnej armii, a barokowe miasto ogród zamieniono w slams i poprzemysłowy ściek Marcin Kącki w książce przejaskrawia niektóre rzeczy, podkoloryzowuje by była ciekawsza, stąd nawet ostatni białostoccy żydzi wypadają karykaturalnie jak np. wspomnienia o "najlepszych żydowskich kur....ach, 250 burdeli, to często 1 pokój, najczęściej żydówka przyuczana do zawodu przez matkę (...) Chanajki (...) Jankiel Rozengarten (...) kradł, podrabiał pieniądze, kontrolował rynek prostytucji (...) Gorfinkiel (...) nie potrafili podzielić rynku i się pomordowali. Będąc stronniczym należałoby się cieszyć że takie patologie już nie istnieją? Hannah Arendt w książce "Eichmann w Jerozolimie" (Kraków 1987). Napisała tam m.in. (s. 151): "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii" Dziękuję niezaleznemediapodlasia.pl za użyczenie kamery

 


FederacjaZielonych . pl
 
Data pliku video: 2015-10-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat białostocki – powiat z siedzibą w mieście Białystok, obejmujący swym zasięgiem gminy: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów, Michałowo, Dobrzyniewo Duże. Gródek, Juchnowiec Kościelny, Poświętne, Turośń Kościelna, Zawady.

Powiat białostocki jest największym polskim powiatem, a jego wielkość wynosi aż 2 984,64 km². Ok 39% tej powierzchni stanowią lasy i grunty leśne (m.in. Puszcza Knyszyńska, Narwiański Park Narodowy, rezerwaty przyrody) co wpływa na jego turystyczną atrakcyjność.

Ponad 50% powierzchni stanowią użytki rolne, w związku z czym rolnictwo zajmuje najwyższą pozycję w gospodarce regionu, a przemysł reprezentuje głównie przetwórstwo rolno-spożywcze.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola