Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Suwałki - Augustów - Białystok. 27.05.2018

 
I jest, trasa którą obiecałem w styczniu. Osobiście, też nie żałuję tej trasy, jest malownicza. Szkoda tylko że film nagrał się z falowaniem obrazu, to efekt niestabilnych ostatnich drzwi. Trasa Suwałki - Augustów - Sokółka przebiega wzdłuż jednotorowej niezelektryfikowanej linii kolejowej nr.40. Pierwotnie linia biegła do Grodna, ale po tym jak ruskie dokonali zmian w granicach w 1945 roku zmieniono przebieg i od Dąbrowy Białostockiej trasa biegnie do Sokółki nowym śladem. Od Sokółki do Białegostoku pociąg jedzie wzdłuż linii kolejowej numer 6, która jest jednotorowa (do 1945 dwutorowa, rusek ukradł) i zelektryfikowana aż do Grodna. Pociąg 13106 TLK Hańcza prowadziła lokomotywa spalinowa SM42-193 i na tym odcinku obsłużył następujące stacje: 0:00:00 - Suwałki 0:26:50 - Augustów 0:55:04 - Dąbrowa Białostocka 1:24:55 - Sokółka 2:02:51 - Białystok

 


JuMi74
 
Data pliku video: 2018-05-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat białostocki – powiat z siedzibą w mieście Białystok, obejmujący swym zasięgiem gminy: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów, Michałowo, Dobrzyniewo Duże. Gródek, Juchnowiec Kościelny, Poświętne, Turośń Kościelna, Zawady.

Powiat białostocki jest największym polskim powiatem, a jego wielkość wynosi aż 2 984,64 km². Ok 39% tej powierzchni stanowią lasy i grunty leśne (m.in. Puszcza Knyszyńska, Narwiański Park Narodowy, rezerwaty przyrody) co wpływa na jego turystyczną atrakcyjność.

Ponad 50% powierzchni stanowią użytki rolne, w związku z czym rolnictwo zajmuje najwyższą pozycję w gospodarce regionu, a przemysł reprezentuje głównie przetwórstwo rolno-spożywcze.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola